Avisos importants

Resultats Club Tennis Taula Sant Quirze

 CATEGORIA: VETERANS “2ª A” (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 2)

CTT DELS HORTS 2000 (6)

____________________________________

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (0)

Carlos Lalinde (0)

Carlos Augusto Ferrera (0)

Sergi Otero (0)

Clara superioritat de l’equip santvicentí, sorprenent-ment descendit de Primera la passada temporada, i on nosaltres no vàrem poder comptar encara amb en Joaquim Arissó.

En Sergi a aconseguit treure’ls un set a cada un dels seus contrincants, dos jugadors amb un ranking molt superior al nostre company, i a estat sempre concentrat i competitiu.

En Ferrera s’ha col·locat de tercer jugador per mirar de sorprendre algun del dos millors jugadors rivals però tot i la seva competitivitat només a pogut treure un set, no obstant hi ha hagut molta igualtat a la resta.

I en Lalinde s’ha trobat amb uns contrincants acostumats a jugar contra gomes de pics i tot i la seva lluita i competitivitat no ha tingut gaires opcions a cap dels sets jugats.

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

 

Sergi Otero – Josep Llopart (1-3).

Carlos Ferrera – Joaquin Olaya (0-3).

Carlos Lalinde – Josep Creixell (0-3)

Sergi Otero – Joaquin Olaya (1-3).

Carlos Lalinde – Josep Llopart (0-3).

Carlos Ferrera – Josep Creixell (1-3).

El proper partit serà a casa, enfront el CTT Ateneu 1882 de Sant Joan Despí, el dijous 19 d’Octubre a les 20:00 hores.

CATEGORIA: VETERANS “2ª B” (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 2)

CN SABADELL “B” (5)

____________________________________

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (1)

Andrés Foncubierta (1)

Leandre Casamitjana (0)

Joan Botella (0)

Un altre oportunitat perduda davant un equip que no va presentar tota la seva artilleria però nosaltres tampoc vàrem poder fer-ho per diverses circumstancies.

L’Andrés va suà per guanyar el primer punt, i únic del nostre equip, davant el tercer jugador rival doncs no el va deixar estar còmode en cap moment fins que al cinquè set va imposar el seu millor nivell. El seu segon partit va ser molt anivellat en tots els quatre sets i només una mica de mala sort va evitar que el nostre company aconseguís el segon punt.

En Joan no va estar gaire encertat, possiblement pel bot de una pilota a la que no estem acostumats, i no va poder imposar el seu joc. Va lluitar tot lo que en ell es habitual però no va ser suficient per puntuar.

I en Leandre va jugar molt cohibit el seu primer partit davant la campiona de España de veteranes, mentre que en el segon va estar a punt de donar la sorpresa en un encontre molt anivellat i que en el cinquè set se li va escapar per alguna decisió mal pressa.

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Joan Botella  – Andrés Gallardo (0-3).

Leandre Casamitjana – Mónica Weisz (0-3).

Andrés Foncubierta – Vicente Pardo (3-2).

Joan Botella – Mónica Weisz (0-3).

Andrés Foncubierta – Andrés Gallardo (1-3).

Leandre Casamitjana – Vicente Pardo (2-3).

El proper partit serà a casa, enfront el CTT Ateneu 1882 “A” de Sant Joan Despí, el dijous  19 d’Octubre a les 20:00 hores.

CATEGORIA: VETERANS “3ª B” (Fase 1 – Grup 1 – Jornada 2)

C&M ASSOCIATS BADALONA (2)

____________________________________

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (4)

Carles Millera (2)

Antonio Caramés (2)

Jordi Royo (0)

Important victòria a camp contrari en el debut a la categoria dels nostres tres jugadors.

En Carles va posar de manifest en els seus dos partits lo complicat que es jugar-li i es va endur els dos punts amb una gran sensació personal doncs, degut als seus inconvenients físics, te que dosificar tant l’entrenament com la competició.

L’Antonio va disputar tots els sets dels seus dos partits amb una gran igualtat però la seva experiència el va portar a guanyar els sis amb molt bones decisions finals.

I en el Jordi li va passar que no es va acabar de creure que podia guanyar els seus partits doncs en els dos va estar per davant dos sets a cero i va acabar caient al cinquè.

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Jordi Codina – Carles Millera (0-3).

Jaume Forés – Antonio Caramés (0-3).

Jaume Vallés – Jordi Royo (3-2).

Jordi Codina – Antonio Caramés (0-3).

Jaume Vallés – Carles Millera (0-3).

Jaume Forés – Jordi Royo (3-2).

El proper partit serà a casa, enfront el CC Sant Andreu, el dijous 19 d’Octubre a les 20:00 hores.

 

**************************************************************************

PARTITS DE LA PROPERA JORNADA DE VETERANS

(Dijous 19 d’Octubre de 2017).

**************************************************************************

 

 

CATEGORIA: VETERANS “2ª A” (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 3)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS – CTT ATENEU 1882

(Dijous 19 d’Octubre –  20:00 hores)

 

===========================================================

 

CATEGORIA: VETERANS “2ª B” (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 3)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS – CTT ATENEU 1882 “A”

(Dijous 19 d’Octubre –  20:00 hores)

 

===========================================================

CATEGORIA: VETERANS “3ª B” (Fase 1 – Grup 1 – Jornada 3)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS – CC SANT ANDREU

(Dijous 19 d’Octubre –  20:00 hores)

CATEGORIA: PREFERENT (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 3)

 

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (5)

____________________________________

 

SCR EL CIERVO (1)

 

Josep Lluis Muñoz (2)

Carlos Augusto Ferrera (2)

Josep María Álvarez (1)

 

 

 

A la tercera va ser la vençuda i el nostre equip va aconseguir la primera victòria de la temporada en un encontre amb alguns partits molt igualats en els que es va saber jugar uns bons finals.

En Carlos va tornar a demostrar el seu nivell i no va donar opció a cap dels seus dos rivals, imposant-se amb una superioritat aclaparadora.

En Josep Lluis també va aconseguir els seus dos punts, amb mes dificultat que en Carlos però fent un gran joc defensiu i sorprenent als rivals amb atacs definitius quant menys s’ho esperaven.

I en Josep María va disputar dos partits a cinc sets on el primer va guanyar desprès de remuntar un 1-2 i 8-10 en contra i en el segon va estar a punt de fer el mateix però va acabar sucumbint per avantatges al cinquè.

 

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Josep María Álvarez – Josep Pretel (3-2).Josep Lluis Muñoz – Josep Mesa (3-1).

Carlos Ferrera – Ernest Pardell (3-0).

Josep María Álvarez – Josep Mesa (2-3).Carlos Ferrera – Josep Pretel (3-0).Josep Lluis Muñoz – Ernest Pardell (3-2). La propera jornada juguem a Rubí enfront el TT Can Fatjó 100×100 Ping Pong, el diumenge 22 d’Octubre a les 11:00 hores.

 

CATEGORIA: SEGONA A (Fase 1 – Grup 1 – Jornada 3)

 

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÉS (4)

____________________________________

 

ALIANÇA LLIÇÀ (2)

 

Sergi Otero (2)

Leandre Casamitjana (2)

Jordi Royo (0)

 

 

Segon partit i segona victòria del nostre equip, molt important de cara a mantenir la categoria.

En Sergi va començar bé el primer partit i tot que va patir una mica amb las tallades del seu rival ho va superar i guanyar en quatre sets. En el segon es va mostrar més superior i va donar poques opcions al contrincant.

En Leandre va dominar els dos encontres amb molta solvència, ficant els pics de revés quant eren necessaris i portant sempre la iniciativa.

I en Jordi va estar en tot moment dins dels seus partits tot i que encara li falta una mica per aclimatar-se a les categories en que jugarà aquesta temporada.

 

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Francesc Castells – Jordi Royo (3-1).Carles Oliet – Sergi Otero (1-3).

Eloi Canadell – Leandre Casamitjana (0-3).

Francesc Castells – Sergi Otero (0-3).Eloi Canadell – Jordi Royo (3-1).Carles Oliet – Leandre Casamitjana (0-3).  La propera jornada juguem a Castelldefels enfront el CTT Castelldefels “A”, el diumenge 22 d’Octubre a les 11:00 hores.

CATEGORIA: TERCERA (Fase 1 – Grup 3 – Jornada 3)

 

 

FALCONS SABADELL TRAÇ GRAFIC (4)

____________________________________

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (3)

 

Victor Pérez (2)

Xavier Villena (1)

Gabriel Romero (0)

 

 

 

Disputat encontre entre un jove equips dels Falcons i un veterà equip del Sant Quirze, que finalment han guanyat els sabadellencs per un ajustat 4-3, 3-2 en els dobles per desempatar el partit.

Bon debut en competició del Gabriel, que malgrat la tensió del moment ha assolit un set en cada partit. Poc a poc anirà agafant el ritme.

Lliçó de punt d’honor d’en Xavi, que tot i la seva reduïda mobilitat, ha fet un gran primer partit guanyant el punt. En el segon no ha tingut opcions davant la base rival però a fet sets molt ajustats.

Bé en Víctor, que ha patit molt en els seus individuals, però que finalment els ha guanyat en el cinquè set.

En el partit de dobles en Víctor ha aportat la seva experiència per complicar el joc dels joves del Falcons mentre que en Gabriel ha estat molt seriós assegurant els seus cops per donar un final emocionant que finalment a caigut en la nostre contra.

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Gabriel Romero – Marina Bueno (1-3).Víctor Pérez – Manuel Serrano  (3-2).

Xavier Villena – Martí Manent (3-1).

Gabriel Romero – Manuel Serrano (1-3).Xavier Villena – Marina Bueno (0-3).Víctor Pérez – Martí Manent (3-2).Pérez/Romero – Manent/Bueno (2-3)  La propera jornada juguem a casa enfront el CETT Esparreguera, el dissabte 21 d’Octubre a les 10:00 hores.

 

**************************************************************************

PARTITS DE LA PROPERA JORNADA SENIOR

(Dissabte / Diumenge 21 i 22 d’Octubre de 2017).

**************************************************************************

 

 

CATEGORIA: PREFERENT (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 4)

 

TT CAN FATJÓ 100X100 PING PONG – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Diumenge 22 d’Octubre a les 11:00 hores)

 

===========================================================

 

 

CATEGORIA: SEGONA A (Fase 1 – Grup 1 – Jornada 4)

 

CTT CASTELLDEFELS “A” – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Diumenge 22 d’Octubre a les 11:00 hores)

 

===========================================================

 

CATEGORIA: TERCERA (Fase 1 – Grup 3 – Jornada 4)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS – CETT ESPARREGUERA

(Dissabte 21 d’Octubre a les 10:00 hores)

 

===========================================================

 

Si continues navegant per aquest lloc web, estaràs consentint l'us de cookies. Siusplau revisa la nostra politica de Cookies i prem "Accepto" si estàs d'acord - >> Més informació

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close