Avisos importants

Comença una nova temporada pel CTT Sant Quirze del Vallés.

Enguany comptarem de nou amb 6 equips: 3 equips sèniors (un menys que la passada temporada) i 3 equips veterans (un més que la passada temporada). La marxa de alguns jugadors joves a uns altres clubs o altres esports i l’arribada de uns quants socis de més edat han fet prendre aquesta decisió per tal que tothom tingues possibilitats de competir al seu nivell.

Els objectius son els de mantenir les categories assolides actualment (Preferent i 2ªA a sèniors i 2ªA i 2ªB a veterans) i donar oportunitats a tothom en els equips de las categories 3ª a sèniors i 3ªB a veterans.

El sorteig dels grups de la primera fase no han estat massa beneficiosos per als nostres interessos, però es lluitarà de ferm per a la consecució dels objectius previstos.

La 1ª jornada a estat un miqueta atípica doncs corresponia al fi de setmana del 1 d’ Octubre i es van ajornar molts partits. Del nostre club només l’equip de Preferent va jugar el seu. El 2ªA el jugarà el 20 d’Octubre i el 3ª el 12 d’Octubre.

CATEGORIA: PREFERENT (Grup 2 – Fase 1 – Jornada 1)

CHARLOTTE’S GRILL BADALONA (4)

____________________________________

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (3)

Carlos Augusto Ferrera (2)

Andrés Foncubierta (1)

Sergi Otero (0)

Josep Lluis Muñoz (0)

La marxa d’en Roger Mitats per jugar a categoria nacional amb el Falcons de Sabadell i la decisió d’en Joaquim Arissó de només jugar a veterans per conciliació familiar a deixat al nostre primer equip una mica just d’efectius d’alt nivell. Això fa que l’equip d’aquest any sigui el B de Preferent de la temporada passada més en Carlos Ferrera.

Aquest primer partit es va disputar sota la dificultat de jugar a camp contrari i amb una pilota molt diferent en toc a la que utilitzem nosaltres en els partits de local. Tot i aquesta dificultat sempre vam estar amb possibilitats de guanyar l’encontre.

En Carlos a començat la temporada amb les mateixes bones sensacions que va acabar la passada i va guanyar amb autoritat els seus 2 punts individuals.

En Andrés va perdre el primer punt molt ajustadament desprès de estar guanyant per 2 sets a 1. El canvi de tàctica del jove jugador rival als 2 últims sets va se vital per remuntar l’encontre. En el seu segon partit es va portar la victòria desprès de realitzar uns brillants punts davant un adversari de gran qualitat.

En Sergi, tot i la seva lluita no va poder imposar en cap dels 2 punts el seu joc, molt basat en el servei i en la cerca de l’error del rival.

En el partit de dobles pel desempat es va decidir que jugues Josep Lluis amb en Carlos però el poc escalfament del primer amb la pilota de joc va demostrar no ser bona idea i el partit es va anar de les nostres mans.

Els resultats dels enfrontaments individuals del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Carlos Ferrera – Josep María Nolis (3-1).

Andrés Foncubierta – Arnau Lloret (2-3).

Sergi Otero – Antonio Martínez (0-3).

Carlos Ferrera – Arnau Lloret (3-1).

Sergi Otero – Josep María Nolis (1-3).

Andrés Foncubierta – Antonio Martínez (3-1).

Ferrera / Muñoz – Lloret / Martínez (0-3).

 

La propera jornada tornem a jugar a camp contrari, serà enfront el CTT Ripollet el dissabte 7 d’Octubre a les 17:00 hores i amb la intenció d’aconseguir el primer triomf.

 

PARTITS DE LA PROPERA JORNADA SENIOR

(Dissabte / Diumenge 7 i 8 d’Octubre de 2017).

CATEGORIA: PREFERENT (Grup 2 – Fase 1 – Jornada 2)

CTT RIPOLLET – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Dissabte 7 d’Octubre a les 17:00 hores)

CATEGORIA: SEGONA A (Grup 1 – Fase 1 – Jornada 2)

 

LLUÏSOS DE GRÀCIA “B” – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Diumenge 8 d’Octubre a les 11:00 hores)

CATEGORIA: TERCERA (Grup 3 – Fase 1 – Jornada 2)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (descansa aquesta jornada)

CATEGORIA: VETERANS “2ª A” (Fase 1 – Grup 2)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (1)

____________________________________

EL CIERVO “B” (5)

Carlos Lalinde (0)

Carlos Augusto Ferrera (1)

Andrés Foncubierta (0)

Complicat inici de temporada enfront un dels equips favorits de la categoria. Amés tampoc vàrem poder comptar amb en Joaquim Arissó per motius laborals.

En Carlos Ferrera va jugar molt bé els seus dos punts, amb l’excepció que enfront Infante va imposar el seu joc com es habitual, mentre que enfront el ex-jugador internacional Joan Plá no va poder ser tant efectiu tot i tindre uns parcials molt ajustats.

En Carlos Lalinde va tastar la mateixa moneda enfront Plá, mentre que enfront Agea va disposar de dos sets a favor però unes afortunades accions del rival van canviar el guió del partit i van suposar la seva derrota.

L’Andrés va lluitar en els seus partits aconseguint esgarrapar un set enfront els dos rivals però insuficients per complicar-les l’enfrontament.

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Joan Plá – Carlos Lalinde (3-0).Isidro Infante – Carlos Augusto Ferrera (0-3).Rafael Agea – Andrés Foncubierta (3-1)Joan Plá – Carlos Augusto Ferrera (3-0).Rafael Agea – Carlos Lalinde (3-2).Isidro Infante – Andrés Foncubierta (3-1).  El proper partit serà a Sant Vicens dels Horts, enfront el CTT Dels Horts 2000, el dimarts 10 d’Octubre a les 20:30 hores.

 

CATEGORIA: VETERANS “2ª B” (Fase 1 – Grup 2)

 

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (3)

____________________________________

 

CTT PEP PALÉS (4)

 

 

Josep Maria Álvarez (2)

Josep Lluis Muñoz (1)

Joan Botella (0)

 

 

Oportunitat perduda enfront un equip que va disputar el partit sense el moltes vegades campió de Espanya i que dona nom al club i escola de tennis de taula Josep María Palés.

Espectaculars partits d’en Josep María (el nostre) davant els dos millors jugadors rivals aconseguint remuntar en ambdues casos un marcador de dos sets a cero en contra.

En Josep Lluis va realitzar un bon treball enfront el base barceloní però les seqüeles de la seva lesió lumbar no el van permetre arribar fins la victòria. En el seu segon partit si que va imposar la seva qualitat defensiva amb fermesa.

En Joan no va tenir un bon dia i no va assegurar l’altre punt necessari enfront el tercer jugador barceloní i davant el segon va estar millor però no va ser suficient.

En els dobles de desempat Josep Lluis i Josep María van començar molt bé guanyant el primer set però poc a poc la parella rival els va agafar la davantera i no van reaccionar fent-los mossa el cansament.

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

 

Josep Maria Álvarez – Ramón Pons (3-2).

Josep Lluis Muñoz – Ramón Fonollá (1-3).

Joan Botella – Olov Sjoberg (0-3).

Josep Maria Álvarez – Ramón Fonollá (3-2).

Joan Botella – Ramón Pons (1-3).

Josep Lluis Muñoz – Olov Sjoberg (3-0).

Muñoz/Álvarez – Fonollá/Pons (1-3).

 

El proper partit serà a Sabadell, enfront el CN Sabadell “B”, el dimarts 10 d’Octubre a les 20:30 hores.

 

 

CATEGORIA: VETERANS “3ª B” (Fase 1 – Grup 1)

 

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (1)

____________________________________

 

ATT PREMIÀ DE MAR “A” (5)

 

 

Sergi Otero (1)

José Antonio Jiménez (0)

Leandre Casamitjana (0)

L’equip del Maresme es un seriós candidat al ascens ja que l’han format enguany amb jugadors que disputen les lligues sèniors de Preferent i Primera.

En Sergi va actuar amb molt bon nivell al seus dos partits aconseguint puntuar enfront el segon jugador rival i va donar moltes complicacions al base, un dur jugador amb diferents textures de pics en ambdues cares.

En José va actuar amb la seva habitual lluita i mobilitat i va esgarrapar un set a cada un dels seus dos rivals, jugadors de un ranking molt, molt superior.

I en Leandre va estar força bé en el seu debut tot i començar quelcom tens però va anar millorant, forçant punts de desempat de set i fins i tot guanyant un.

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Sergi Otero – Lluis Carles Ballesta (1-3).

Leandre Casamitjana – Joan Navarro (0-3).

José Antonio Jiménez – Joan Vilaró (1-3).

Sergi Otero – Joan Navarro (3-1).

José Antonio Jiménez – Lluis Carles Ballesta (1-3).

Leandre Casamitjana – Joan Vilaró (1-3).

 

El proper partit serà a Badalona, enfront el C&M Associats Badalona, el dimarts 10 d’Octubre a les 20:45 hores.

**************************************************************************

PARTITS DE LA PROPERA JORNADA DE VETERANS

(Dimarts 10 d’Octubre de 2017).

**************************************************************************

 

 

 

===========================================================

 

CATEGORIA: VETERANS “2ª A” (Fase 1 – Grup 2)

 

CTT DELS HORTS 2000 – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Dimarts 10 d’Octubre –  20,30 hores)

 

===========================================================

 

CATEGORIA: VETERANS “2ª B” (Fase 1 – Grup 2)

 

CN SABADELL “B” – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Dimarts 10 d’Octubre –  20:30 hores)

 

===========================================================

 

 

CATEGORIA: VETERANS “3ª B” (Fase 1 – Grup 1)

 

C&M ASSOCIATS BADALONA – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Dimarts 10 d’Octubre –  20:45 hores)

 

===========================================================

 

CATEGORIA: PREFERENT (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 2)

 

 

CTT RIPOLLET (4)

____________________________________

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (2)

 

Josep Lluis Muñoz (1)

Joan Botella (1)

Andrés Foncubierta (0)

 

 

 

Partit que ens a enfrontat a un jove i talentós equip vallesà, fet que afegit a jugar fora de casa, amb una pilota a la que encara no estem acostumats i no poder comptar amb el nostre base en Carlos Ferrera a influït poderosament en la derrota.

En Josep Lluis a tingut poques opcions al seu primer punt davant un infantil amb un atac molt elaborat, mentre que en el segon punt ho ha madurat amb les seves tallades defensives fins a vèncer en el cinquè set.

En Joan va realitzar un molt bon primer partit portant-se la victòria desprès de imposar el seu joc elèctric. Davant la base rival, una de les millors juvenils catalanes, no va tindre opcions en cap moment.

I en Andrés tampoc va poder fer res davant la base juvenil tot i fer-li dos dels sets molt disputats i menys enfront la qualitat i mobilitat del atacant infantil.

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Josep Luis Muñoz – Izani Mora (0-3).Joan Botella – Gabriel Luque (3-1).

Andrés Foncubierta – Lidia Rico (0-3).

Josep Lluis Muñoz – Gabriel Luque (3-2).Andrés Foncubierta – Izani Mora (0-3).Joan Botella – Lidia Rico (0-3). La propera jornada juguem a casa enfront el SCR El Ciervo de Sabadell, el dissabte 14 d’Octubre a les 10:00 hores.

CATEGORIA: SEGONA A (Fase 1 – Grup 1 – Jornada 2)

LLUÏSOS DE GRÀCIA “B” (3)

____________________________________

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (4)

 

Sergi Otero (2 1/2)

Josep María Álvarez (1 1/2)

Leandre Casamitjana (0)

Important victòria de cara a aconseguir la permanència en la categoria vist el complicat grup que ens ha tocat.

En Sergi, recuperant-se de una grip, va aconseguir guanyar els seus dos punts individuals, el primer amb molta solvència tot i perdre un set i en el segon aixecant el partit quan perdia 7-10 el cinquè set.

En Josep María va començar molt fred – camp contrari, marca de pilota a la que no estem acostumats encara – i no va poder contrarestar el molt bon joc atacant del jove gracienc tot i resoldre’s els quatre sets per avantatges. En el segon punt va millorar les seves prestacions i, tot i perdre un set, va ser molt superior als altres tres.

I en Leandre va posar les millors intencions en els seus dos partits, esgarrapant un set i algunes avantatges però tot insuficient davant el joc atacant dels seus contrincants afavorits també pel toc més viu de la pilota a la que encara no estem acostumats.

En el partit de dobles per desempatar, Sergi i Josep María van tirar de veterania i compenetració per portar-se el punt i la victòria final del partit.

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Eloi Muñoz – Sergi Otero (1-3).Alex Olivella – Josep María Álvarez (3-1).

Hongxiang Lin – Leandre Casamitjana (3-1).

Eloi Muñoz – Josep María Álvarez (1-3).Hongxiang Lin – Sergi Otero (2-3).Alex Olivella – Leandre Casamitjana (3-0).Lin/Olivella – Otero/Álvarez (0-3).  La propera jornada juguem a casa enfront la Aliança de Lliçà, el dissabte 14 d’Octubre a les 10:00 hores.

CATEGORIA: TERCERA (Fase 1 – Grup 3 – Jornada 1)

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS (6)

____________________________________

 

LLUÏSOS DE GRÀCIA “A” (0)

 

José Antonio Jiménez (2)

Victor Pérez (2)

Ramón Bermudo (2)

 

Partit corresponent a la primera jornada i que es va ajornar al coincidir amb el fi de setmana del 1 d’Octubre.

Clara victòria del nostre equip davant un jove i prometedor equip gracienc al que encara li falta força experiència en competició sobre tot a dos dels seus jugadors.

En José va començar arrasant al segon jugador rival i en el segon partit va tingué que suar de valent per guanyar en cinc sets al base barceloní.

En Victor va començar precisament enfront el base rival i també va esgotar els cinc sets per portar-se la victòria. Enfront el tercer jugador no va tindre cap problema.

I en Ramón va evitar el base del Lluïsos i tot i perdre un set va treure els seus dos punts amb solvència.

 

Els resultats dels enfrontaments del partit d’aquesta jornada han estat els següents:

Albert Oliveras – José Antonio Jiménez (0-3).Víctor Rodríguez – Ramón Bermudo  (1-3).

Octavio Rodríguez – Víctor Pérez (2-3).

Albert Oliveras – Ramón Bermudo (0-3).Octavio Rodríguez – José Antonio Jiménez (2-3).Víctor Rodríguez – Víctor Pérez (0-3).  La propera jornada juguem a Sabadell enfront el Falcons Sabadell Traç Gràfic, el diumenge 15 d’Octubre a les 11:00 hores.

 

**************************************************************************

PARTITS DE LA PROPERA JORNADA SENIOR

(Dissabte / Diumenge 14 i 15 d’Octubre de 2017).

**************************************************************************

 

 

CATEGORIA: PREFERENT (Fase 1 – Grup 2 – Jornada 3)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS – SCR EL CIERVO

(Dissabte 14 d’Octubre a les 10:00 hores)

 

===========================================================

 

 

CATEGORIA: SEGONA A (Fase 1 – Grup 1 – Jornada 3)

 

CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS – ALIANÇA DE LLIÇÀ

(Dissabte 14 d’Octubre a les 10:00 hores)

 

===========================================================

 

CATEGORIA: TERCERA (Fase 1 – Grup 3 – Jornada 3)

 

FALCONS SABADELL TRAÇ GRÀFIC – CTT SANT QUIRZE DEL VALLÈS

(Diumenge 15 d’Octubre a les 11:00 hores)

 

===========================================================

 

 

 

 

 

 

 

Si continues navegant per aquest lloc web, estaràs consentint l'us de cookies. Siusplau revisa la nostra politica de Cookies i prem "Accepto" si estàs d'acord - >> Més informació

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close